Червоний промінь

ЮНЕСКО визнала український борщ культурною спадщиною

Структура ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) внесла український борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони. Про це 1 липня повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко. Ініціатором офіційного визнання борщу українською національною стравою став шеф-кухар Євген Клопотенко.

“На 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України було внесено елемент «Культура приготування українського борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони”, – заявив він. Ткаченко нагадав, що Україна обстоювала належність борщу до її культури ще до повномасштабного російського вторгнення 24 лютого.

За словами міністра, борщ тепер офіційно український та перебуває під охороною ЮНЕСКО, і Україна радо буде ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. “Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське”, – сказав очільник Мінкульту.