Червоний промінь

7 концертів за 3 дні. В Оксфорді відбудеться фестиваль Bouquet Kyiv Stage

В британському Оксфорді пройде фестиваль Bouquet Kyiv Stage. В рамках Тижнів культури України з 28 вересня по 1 жовтня там відлунають сім концертів класичної музики. Окрім цього, в плані заходу – святкування 85-річчя композитора Валентина Сильвестрова, фотовиставка “Війна”, кінопокази, а також музичні перформанси та дискусії. Про це розповіли в українському культурному центрі “Дом Майстер Клас”, передає “Укрінформ”. Всі кошти від продажу квитків будуть направлені на підтримку гуманітарних ініціатив в Україні.

Оргіназатори фестивалю зауважили, що Велика Британія була однією з перших країн світу, яка чітко і безкомпромісно заявила про свою позицію у неспровокованій жорстокій війні, розв’язаній Росією проти України. З першого дня війни Великобританія надає нашій державі велику, по-справжньому неоціненну підтримку. “І цей фестиваль в місті Оксфорд – висловлення подяки британському народу і наш культурний внесок у Ukrainian Culture Weeks”, – зазначили в “Домі Майстер Клас”.

До речі, ініціатива “Тижні культури України” для Британії абсолютно нова. Вона була започаткована навесні 2022 організаціями Cherwell College Oxford, Oxford University Ukrainian Society та культурним центром “Дом Майстер Клас” на підтримку України та національного культурного надбання. Президент Українського товариства Оксфордського університету Руслан Павлишин впевнений: це унікальна можливість популяризувати культурну та інтелектуальну спадщину України у Великій Британії. А Оксфорд є ідеальним місцем для відзначення цінностей демократії та свободи, що поєднує країни головним чином.

Одна з центральних подій фестивалю – ювілей всесвітньо відомого українського композитора Валентина Сильвестрова. 30 вересня митцеві виповниться 85 років. Творчість маестро буде представлена у програмі хоровою та фортепіанною музикою. Сам ювіляр буде поважним гостем фестивалю.

Глядачів не залишить байдужими й фотовиставка “Війна” від фотографа-документаліста Олександра Глядєлова. Слухачі зможуть насолодитися двома музичними перформансами: “Триб’ют до творчості Марії Примаченко” та “Face the Future” від українського фешн-дизайнера Федора Возіанова. Крім того, відомий британський хор Apollo5 виконає дві світові прем’єри українських композиторок – Вікторії Польової та Ганни Кузіної-Рождественської.