Червоний промінь

300-річний ювілей Сковороди відзначать захопливою виставкою

У суботу, 3 грудня, Україна відзначатиме 300-й День народження Григорія Савича Сковороди. На честь свята видатного філософа, поета, баснописця та педагога буде організована чудова онлайн та офлайн-виставка, повідомили в  Міністерстві культури та інформаційної політики (МКІП) України.

Так, в Києві відкривається Національний мистецький проєкт “Світ Сковороди”. Організатори заходу — МКІП спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, комунікаційною агенцією Postmen та Національним центром “Український Дім”. Вже в суботу виставку можна буде відвідати за запрошеннями. А 4 до 11 грудня вхід буде безкоштовний і відкритий для всіх.

“Світ Сковороди” — окремий мистецький всесвіт, який за життя створив український літератор. Там будуть представлені рукописи, автографи, першодруки, графіка та малюнки Григорія Савича, ексклюзивно надані Інститутом літератури. Гості побачать вцілілу статую Сковороди. Її вдалося врятувати зі зруйнованого російськими обстрілами національного музею в селі Сковородинівка. 

“Інтерактивні рішення і майстер-класи дозволять кожному відчути себе творцем байок у вигляді коміксів. А живі виступи і барокова музика супроводжуватимуть відвідувачів протягом усього часу”, — йдеться в анонсі заходу.

Ті, у кого немає можливості відвідати виставку особисто, все одно зможуть поринути в “Світ Сковороди”. Трансляція виставки буде доступна на сайті та Facebook-сторінці, додали в МКІП.