Червоний промінь

ВР повертає акцизи на пальне. Чи зміниться його ціна?

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт № 7668-д про повернення акцизного податку на пальне. Про це повідомив перший заступник голови податкового комітету Ради, народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram. За прийняття проєкту закону за основу проголосували 236 народних депутатів.

Згідно з проєктом закону, повертається акциз на:

  • газ – 52 євро/1000 л;
  • бензин та дизель теж – 100 євро/1000 л;
  • акциз та ПДВ для альтернативних видів палива теж прирівнюється до 100 євро/1000 л.

В доопрацьованому документі був змінений розмір акцизу на газ. Уряд пропонував встановити його на рівні 100 євро/1000 л. В Міністерстві інфраструктури України кажуть, що повернення акцизів на пальне принесе бюджету 2-3 млрд грн на місяць.

Проте на ціни на паливо для споживачів це суттєво не вплине. За словами очільника відомства Олексія Кубракова, вартість нафти та нафтопродуктів на світових ринках зараз падає. Міністр додав, що акциз, який Рада вже почала повертати, все одно залишається значно меншим, ніж був до війни та значно меншим, ніж в Євросоюзі. За такої кон’юнктури ринку та розміру акцизу, наприклад, ціна на дизель взагалі не повинна змінитися, впевнений Кубраков. До того ж, по всій території країни на АЗС пальне вже є в наявності, і майже ніде немає обмежень на продаж пального на одну автівку.