Червоний промінь

Відбудова країни вже коштує 4 млрд грн – Шмигаль

На сьогодні Кабінет Міністрів виділив понад 4 млрд грн на відновлення інфраструктури населених пунктів. У середу, 28 вересня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів селекторну нараду з головами обласних військових адміністрацій. За рахунок цих коштів Уряд сподівається на швидку й критично необхідну відбудову України, інформує урядовий портал.

Як зазначив прем’єр, напередодні було виділено ще 370 млн грн на відновлення інфраструктури деокупованих областей. 70 млн направили на відновлення Харківської ТЕЦ-3, ще 300 млн – на ліквідацію наслідків бойових дій та відбудови об’єктів Київської області. “З усіх 4 млрд, які виділив Кабмін, 2,7 млрд – пряме фінансування областей і міст. 1,4 млрд грн – це кошти на закупівлю будівельних матеріалів, які в подальшому використовуються в областях для відновлення об’єктів”, – сказав Шмигаль.

Учасники наради обговорили залучення коштів міжнародних партнерів для відбудови всього, що зруйнувала РФ. Станом на зараз кошти партнерів із розвитку покривають відновлення 6 тис. об’єктів. Водночас загальний обсяг освоєних коштів, виділених із резервного фонду державного бюджету, становить 57%.

Одночасно Уряд працює з Верховною Радою над збільшенням обсягу резервного фонду держбюджету на 3 млрд грн, повідомив Шмигаль. “Розраховуємо, що вже невдовзі отримаємо додаткові можливості, аби оперативно реагувати на запити регіонів”, – підкреслив він.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов назвав загальну кількість об’єктів у деокупованих областях, які потребують відновлення. Їх вже майже 51 тис. З них 43 тис. – об’єкти житлового фонду.