Червоний промінь

В бюджеті-2023 на оборону піде рекордна сума

Основним пріоритетом державного бюджету України на 2023 рік стане фінансування сектору безпеки та оборони. На цей сектор буде спрямовано рекордне фінансування – понад трильйон гривень. Про це сказав президент України Володимир Зеленський у черговому зверненні до народу за підсумками дня. Разом із цим соціальні зобов’язання держави також будуть в пріоритеті та будуть виконані в повному обсязі.

Зеленський запевнив, що Уряду поставлено завдання в наступному році, так само як і цьогоріч, забезпечити індексацію пенсій. Залишаються також програми, які пов’язані з економікою, як-от пільгове кредитування “5-7-9”, підтримка бізнесу тощо. Відновлення України фінансуватиметься за рахунок спеціального фонду, який планується наповнювати завдяки конфіскації російських активів.

Водночас всі некритичні витрати бюджету, які не пов’язані з обороною, економікою і соціальними гарантіями, будуть безжально урізані. “Відповідно, Кабмін повинен представити програму скорочення витрат на Державні підприємства, на апарат, на інститути, які не відповідають потребам цього особливого часу. Очікую від чиновників пропозицій”, – резюмував Президент. Він також підкреслив, що проєкт держбюджету на наступний рік потрапить до Верховної Ради вчасно.