Червоний промінь

Українцям хочуть пробачити борги за знищене Росією майно

В Україні можуть затвердити списання заборгованості за деякими споживчими кредитами. Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив механізм, що робити людині зі зруйнованим майном, яке було в кредиті. Про це він розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону. Зокрема, хочуть списати кредити на купівлю квартири або авто, знищених під час війни.

За його словами, народні депутати разом з головою Нацбанку та прем’єр-міністром України погодили розробку законопроекту, який передбачає списання заборгованості щодо споживчих кредитів. Проте така ініціатива торкнеться лише тих українців, які підійдуть під критерії влади. Йдеться про ті позики, оформлених для придбання об’єктів нерухомості та транспортних засобів, які були знищені під час повномасштабних бойових дій.

“По-перше, хочу зазначити, що мова йде лише про сумлінних боржників. Тобто тих, хто обслуговував свій борг, тобто не мав заборгованості в мирний час. Але на сьогодні має заборгованість у зв’язку з тим, що його майно понівечене або зруйноване. Відповідно, це необхідно довести документами і на цій підставі отримати списання цієї заборгованості. Громадяни не повинні виплачувати борг за об’єкт, якого вже немає через російську агресію”, – поінформував Гетманцев. Крім того, він додав, що якщо український військовий є на передовій та ризикує своїм життям, захищаючи Україну, то жодний банк не може вимагати в нього прострочену заборгованість на період військових дій і шість місяців після цього.

Відомо, що законопроект буде внесений до Ради протягом наступного тижня.