Червоний промінь

Світовий банк та ЄС надали Україні понад €2 млрд на відновлення

Сьогодні, 22 листопада, Європейська комісія (ЄК) надала Уряду України ще 2,5 млрд євро макрофінансової допомоги. Про це сказала голова ЄК Урсула фон дер Ляйєн в своєму акаунті Twitter. За її словами, кошти віділено для термінового лагодження та швидкого відновлення, що призведе до успішної відбудови країни.

При цьому Єврокомісія планує надати ще 18 млрд євро на 2023 рік. Фінансування виділятимуть регулярно. Європа продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, підкреслила фон дер Ляйєн.

Також сьогодні Україна отримала від Світового банку 60 млн доларів, які буде спрямовано на відшкодування видатків держбюджету на оплату праці працівників держорганів та бюджетних установ освітньої сфери. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.Зазначені позики надано за Угодою про надання Україні фінансування в межах проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні”, спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Міжнародною асоціацією розвитку.

В відомстві уточнили, що відповідне фінансування від Світового банку надійшло до Державного бюджету. З цих коштів 50 млн дол. надано на пільгових умовах від Міжнародної асоціації розвитку, решта 10 млн дол. – як гарантії від Латвії. “Ми вдячні уряду Латвії та команді Світового банку за підтримку фінансової стабільності України. Залучені кошти дозволять Україні посилити фінансування для працівників бюджетної сфери, а також і надалі забезпечувати стійке державне управління в Україні”, – сказав міністр фінансів України Сергій Марченко.