Червоний промінь

Програма “Прихисток”: Уряд компенсував регіонам понад 100 млн за травень

На компенсацію витрат за травень в рамках соціальної програмі “Прихисток” регіонам виділено 137,5 млн грн. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України в четвер, 7 липня, передає Відділ комунікацій Запорізької обласної ради із посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій України.

Згідно з рішенням Уряду, з резервного фонду державного бюджету на часткову компенсацію витрат за травень власникам житла, які прихистили вимушених переселенців, виділено 36,5 млн грн. Ще близько 101 млн грн буде відшкодовано за рахунок донорських коштів. За інформацією очільника відомства Олексія Чернишова, у травні українці прихистили 339 тис. вимушених переселенців – тих, хто через війну втратив можливість жити у своїх власних оселях.

Загалом у межах програми “Прихисток” на часткову компенсацію комунальних витрат власникам житла за березень-квітень було спрямовано понад 109,9 млн грн – близько 53,3 млн грн з резервного фонду державного бюджету, а також 56,6 млн грн донорської допомоги.


Мета соціальної програми “Прихисток” – забезпечити житлом вимушених переселенців, які перемістилися у період воєнного стану в безпечніші місця, та допомогти тим українцям, які безоплатно їх прихистили.

Програма діє відповідно до Постанови КМУ № 333 “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”, яка набрала чинності 22 березня 2022 року.