Червоний промінь

Обласна влада визначила головний напрямок бюджету-2023

2022 плавно добігає свого завершення. А значить, враховуючи війну, необхідно оперативно розробити обласний бюджет на наступний рік, який теж обіцяє бути непростим. З цих питань губернатор Олександр Старух провів чергову робочу нараду разом із керівниками структурних підрозділів. Про засідання розповіли в Департаменті культури та інформаційної політики ЗОВА.

Засідання було присвячене попереднім підсумкам життєдіяльності області протягом поточного року. Обговорили також прогнози на бюджет-2023. Старух відзначив, що війна змінює життя та пріоритети людей, тому обласна влада працює над тим, щоб врахувати всі аспекти та підтримати населення у складних обставинах. “На сьогодні деякі соціально значущі програми майже виконано, вже зараз необхідно дивитися у майбутнє та планувати дії на 2023 рік. Кожен департамент розуміє необхідність ефективного використання бюджетних коштів, тому після детального аналізу досягнутих результатів, мають бути надані нові пропозиції з ефективними та актуальними заходами”, – пояснив очільник ЗОВА. Зважаючи на умови, в яких знаходиться Запорізька область, наступного року в пріоритеті будуть проєкти, пов’язані з військовими та спеціальними потребами.

Війна значно вплинула на економіку області. За інформацією начальника Управління стратегічних галузей виробництва Євгена Чаплигіна, за рік було зафіксовано зниження промислових потужностей та обсягів виробництва через зламану логістику, втрату доступу до джерел сировини, захоплення окупаційними військами частини українських територій. Але попри складну ситуацію, запорізькі підприємства підтримують, розробляються плани подолання негативних явищ. При наявності сприятливих умов у 2023 році, а саме – стабілізації енергетичної ситуації та поступового звільнення тимчасово окупованих територій, підприємства будуть не тільки відновлювати, але й нарощувати обсяги виробництва, повідомили в ЗОВА.

Про тенденції воєнного року у соціальній сфері та на ринку праці доповіла директорка Департаменту соціального захисту населення Марина Нотанова. Через бойові дії та окупацію територій скоротилися робочі місця, зросло безробіття та зменшився рівень середньої зарплати. Але служби вже визначають обсяги фінансування, які будуть необхідні для задоволення потреб соціально незахищених верств населення на території області в 2023. Разом з цим триває активний пошук і надання робочих місць. Вже понад 700 осіб було залучено до суспільно-важливих робіт. Незабаром люди матимуть змогу долучитися до всеукраїнського проєкту “Армія відновлення”, за що будуть нараховуватися державні виплати, підкреслила Нотанова.

На підконтрольних територіях розпочався опалювальний сезон. Директор Департаменту ЖКГ та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко прозвітував про успішний запуск систем опалення. В м. Запоріжжя котельні запрацювали, як і було заплановано, що дозволило забезпечити теплом 100% об’єктів соціальної сфери та 94% житлових будинків. Деякі з громад Запорізького району поки не розпочинали опалювальний сезон, аргументуючи це високою температурою та прагненням раціонального споживання дефіцитного ресурсу газу.