Червоний промінь

“Нафтогаз” зобов’язали купувати виключно український газ

Кабінет Міністрів зобов’язав національну акціонерну компанію “Нафтогаз України” купувати газ у вітчизняних приватних газовидобувних компаній. Про це йдеться у Постанові Уряду № 887 від 9 серпня, розповіли в пресслужбі Уряду. Так, Кабмін доручив НАК забезпечити запаси не менше ніж 19 млрд куб. м газу в підземних сховищах (ПСГ) до початку опалювального сезону 2022/2023 років, у тому числі за рахунок купівлі природного газу, видобутого на території України.

Ймовірно, ця ухвала пов’язана з дорученням, яке цього тижня прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав Мінфіну: розробити механізм спрямування коштів від ренти на видобуток природного газу для його закупівлі у місцевих добувних компаній. Воно було прийнято ще в серпні.

У липні Кабінет Міністрів України ухвалив протокольне рішення, яким доручив Міністерству енергетики та Міністерству фінансів визначити модель викупу газу у приватних газовидобувних компаній. У червні КМУ заборонив експорт палива рідкого (мазут), вугілля антрацитових марок і природного газу українського походження.