Червоний промінь

“Нафтогаз” оголосив дефолт. Імпорт газу на зиму під питанням

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” у вівторок, 26 липня, оголосила дефолт щодо єврооблігацій. Про це повідомили на сайті компанії. Станом на 26 липня 2022 року минув термін виплат “Нафтогазу” власникам єврооблігацій.
 
Минулого тижня Кабінет Міністрів зобов’язав НАК вжити заходів щодо єврооблігацій, але лише після окремого погодження з Урядом. Керівництво наперед звернулося за погодженням виплат за єврооблігаціями, оскільки на рахунках було достатньо коштів. “Нафтогаз” не отримав дозволу провести їх, отримавши натомість доручення невідкладно розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу. В останній день пільгового періоду НАК не виплатила утримувачам євробондів борги за облігаціями, що означає дефолт компанії. Це позбавляє компанію доступу до міжнародного ринку капіталу.

За даними джерел, відмова Уряду зумовлена нерозумінням з боку іноземних партнерів України, чому за умови замороження виплат за державним боргом, приватні інвестори продовжують отримувати кошти. Спроби “Нафтогазу” сплатити за боргом при цьому викликають занепокоєння у ключових кредиторів держави, вважають в Уряді.

У компанії ж всю відповідальність за ситуацію, що склалася, поклали на Кабмін, заявивши, що своєю забороною на виплату Уряд “фактично узяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону”.