Червоний промінь

Мінфін отримав 500 млн євро від ЄС – куди підуть гроші

28 вересня український Уряд отримав 500 млн євро грантових коштів Європейського Союзу. Фінансування надано в рамках Контракту з розбудови держави та посилення стійкості, підписаного сторонами на початку місяця. Про надходження коштів заявили в Міністерстві фінансів.

Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив вдячність ЄС за непохитну підтримку нашого народу. Очільник відомства наголосив, що цей грант допоможе забезпечити фінансування пріоритетних видатків держави, не збільшуючи тиск на видаткову частину державного бюджету.

Так, зазначені кошти було зараховано до загального фонду Державного бюджету. Їх буде спрямовано на забезпечення фінансування найактуальніших видатків держави, зокрема, у соціальній та гуманітарній сферах. Частина коштів також піде на підтримку продовольчої безпеки та посилення економічної стійкості країни. За допомогою цих грошей забезпечать безперебійне виробництво сільськогосподарської та харчової продукції, у тому числі шляхом підтримки доступу малих фермерських господарств до оборотного капіталу.

5 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про підписання угоди з ЄС про надання Україні бюджетної підтримки на 500 млн євро. Всі ці гроші спрямують на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, а також на підтримку малих фермерів.