Червоний промінь

Кабмін заявив про завершення “паливної” кризи

Україна подолала дефіцит моторного палива. Заступник міністра економіки Денис Кудін в ефірі телемарафону заявив, що можна впевнено говорити: тимчасову ситуацію з нестачею пального, яку українці відчували на початку літа, сьогодні ліквідовано. Тепер у країні достатня кількість бензину та дизеля, запевнив чиновник.

Кудін зазначив, що завдяки достатній пропозиції пального на ринку ціни йдуть униз. На їхнє зниження, за словами посадовця, також впливає здешевлення нафти. В Кабінеті Міністрів сподіваються, що побоювання щодо зростання ціни на пальне через повернення акцизу не виправдаються.

Раніше очільник Консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн повідомляв, що після повернення акцизу ціни на нафтопродукти на АЗС залишаться на поточному рівні через падіння ціни на нафту на світовому ринку та наповнення вітчизняного ринку. Останнім часом в Україні дешевшають усі види моторного палива.


У неділю, 14 серпня, Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді повернути акциз на пальне, скасований у березні в межах лібералізації податкового законодавства, на період воєнного стану. Уряд пропонує встановити єдину ставку акцизу 100,00 євро за 1000 літрів для усіх видів пального: моторних бензинів, важких дистилятів та інших нафтопродуктів, скрапленого газу, бутану та ізобутану. До війни ставка була диференційованою: для бензину – 213,5 євро, для дизелю – 139,5 євро, автогазу – 52 євро.