Червоний промінь

Кабмін виділив субвенції місцевим бюджетам на відновлення інфраструктури

Місцеві бюджети отримають 1,7 млрд грн субвенцій від Кабміну. Кошти призначено на відновлення обʼєктів критичної інфраструктури після російських атак. Відповідну постанову ухвалив Уряд на засіданні в вівторок, 15 листопада, повідомили в Запорізькій обласній раді з посиланням на Міністерство розвитку громад та територій. Гроші виділено в межах спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) проєкту “Розвиток міської інфраструктури-2”.

Кабміном було затверджено Порядок та умови надання таких субвенцій з державного бюджету. Проєкт постанови передбачає розподіл понад 1,66 млрд грн субвенції з державного бюджету серед місцевих. Тимчасовий очільник міністерства Василь Лозинський підкреслив, що наразі серед першочергових завдань Уряду є якнайшвидше відновлення критичної інфраструктури в областях, які постраждали у результаті агресії РФ. “Ухвалене рішення дозволить громадам полагодити та модернізувати пошкоджені об’єкти, зокрема підприємств водопостачання, водовідведення, теплопостачання та поводження з відходами. Це своєю чергою сприятиме наданню споживачам якісних житлово-комунальних послуг”, – пояснив Лозинський.

Раніше КМУ затвердив Порядок розроблення програм комплексного відновлення територій. Це має сприяти впровадженню таких сучасних підходів як людиноцентризм, раціональне просторове планування, забезпечення балансу розселення та розміщення робочих місць, стала міська мобільність, інклюзивність, енергоефективність та екологічність. Також такі програми повинні відповідати Цілям Сталого Розвитку України до 2030 року.