Червоний промінь

Кабмін доручив “Нафтогазу” реструктуризувати борги теплокомуненерго

Кабінет Міністрів на засіданні 26 травня доручив ряду міністерств і НАК “Нафтогаз” реструктуризувати борги тепловиків за поставки газу в умовах спецобов’язків, а також забезпечити ТКЕ газом за договорами.

Так, за ініціативи першого віцепрем’єра – міністра енергетики Германа Галущенка, Мінрегіону, Мін’юсту та Міненерго спільно з “Нафтогазом” доручено опрацювати питання та забезпечити укладання договору на реструктуризацію боргів підприємств теплопостачання в рамках меморандуму про взаєморозуміння.

Також, правлінню “Нафтогазу” разом із Мінрегіоном та Мін’юстом доручено опрацювати питання врегулювання судових спорів та внести пропозиції щодо недопущення накладання арештів на рахунки теплокомуненерго, якими надавалися послуги в рамках положення про ПСО (покладені спецобов’язки). 

Крім того доручено забезпечити підготовку та укладання договорів між “Нафтогазом” та підприємствами теплопостачання для забезпечення ТКЕ ресурсами природного газу.

Борги теплокомуненерго перед НАК “Нафтогаз” часто стають причиною перебоїв з опаленням. Так, наприкінці 2020 повідомлялося, що через заборгованість 98 місцевих структур старт опалювального сезону був під загрозою в понад 60 містах.