Червоний промінь

З Одеси вийшло перше судно з продовольством. Ще 16 – на черзі

Cудно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне з українським продовольством вийшло з Одеського порту. Про це повідомив у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Це відбулося вперше з 24 лютого. Процес перемовин та погодження безпекових питань контролювався Президентом Володимиром Зеленським.

За словами Кубракова, вихід судна з Одеського порту відбувся сьогодні о 9:15. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тис тонн української кукурудзи.

“Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року. Ми вдячні партнерам, які незважаючи на складнощі не зупиняли роботу з підготовки до експорту. Разом з представниками ООН та Туреччини вже напрацьовані внутрішні операційні регламенти”, – заявив міністр. Зі свого боку Україна зробила все, аби відновити роботу портів та всіх задіяних підприємств. Важливо зазначити про неухильну підтримку з боку американських та європейських партнерів на шляху до розблокування українських морських портів, додав він.
 
У портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення РФ. Паралельно Україна очікує на отримання заявок на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією.