Червоний промінь

В серпні український експорт зріс на 25%

У серпні 2022 року обсяги українського експорту у порівнянні з липнем зросли на 25% і становили 7,29 млн тонн. Відповідну статистику навели в пресслужбі Мінекономіки. У грошовому еквіваленті експортери отримали 3,36 млрд доларів, що на 411 млн дол. більше, ніж у липні.

У міністерстві зазначають, що перевезення морським транспортом збільшилися на 85% і становили майже 2,9 млн тонн. Залізницею Україна вивезла за кордон понад 3 млн т товарів, автомобільним транспортом –1,36 млн т. Зазначається, що зростання експорту пов’язане з частковим розблокуванням портів Великої Одеси. Це дало можливість значно наростити обсяги вивозу українських товарів. 

Найбільшу виручку експортери отримують від товарів, які експортуються автошляхами – 1,48 млрд дол., морські вантажі вартували 995 млн дол., а залізничні – 788 млн дол. Лідерами за вартістю експорту в серпні стали: соняшникова олія (443 млн дол.). Обсяги її експорту зросли на 30% до 366 тис. т. Україна почала вивозити менше сировини – насіння соняшнику та більше продукції переробки. Експорт кукурудзи збільшився на 31% до 1,5 млн т (347 млн доларів). Саме цей експортний сегмент найбільше виграв від деблокади портів, з яких вийшли завантажені ще в лютому судна.

Важливо, що стабільну висхідну динаміку демонструє кондитерська переробна продукція: хлібобулочна (+19,4%), цукрова (+9,1%), шоколад (+25%). Проте скоротився експорт металургійної продукції через окупацію та руйнування південно-східних регіонів. Зокрема, в серпні експортовано 1,4 млн т руди (172 млн дол.).

“Україна робить ставку на експортну модель зростання економіки. До повномасштабної війни наш експорт становив 35% ВВП (з них сировина – 75%). Мета уряду та Міністерства економіки – підняти його до понад 50%. 75% експорту повинні становити готові товари та послуги”, – повідомила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

У липні українські експортери поставили 2,7 млн т зернових.