Червоний промінь

В Міністерстві агрополітики заявили, що зерно подорожчало

Після рішення Нацбанку підвищити офіційний курс долара на 25%, а також підписання стамбульських домовленостей про експорт зерна ціни на українське зерно зросли на 10-30%. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський у понеділок, 25 липня.

Очільник відомства розповів, які конкретно фактори виникли внаслідок цих подій і вплинули на подорожчання зерна. “Фермер зараз матиме пропозицію щодо купівлі не від одного, а від кількох (трейдерів), і ми бачимо, як ціни вже кілька днів збільшуються. Це відбувається через два сигнали: перший – це вирівнювання курсів валют, і другий величезний сигнал – відкриття портів. Ціна пішла вгору і щодо рапсу, який зараз збирають, на 20-30%, на кукурудзу – на 10-20% буквально за кілька днів”, – розповів міністр.

При цьому ціна на пшеницю в Україні за кілька днів зросла на 10%, незважаючи на надлишок на ринку.

У той же час, удар РФ по порту в Одесі також спровокував зростання цін на зерно. Так, ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго зросли майже на 4%, до 7,86 долара за бушель, відновивши більшу частину позицій, втрачених 22 липня, коли ціни впали майже на 6% після оголошення про угоду.