Червоний промінь

Запорізька ОВА представила звіт за 200 днів війни

Україна мужньо стоїть проти повномасштабної російської навали вже 200 днів поспіль. З цього приводу Запорізька обласна військова адміністрація представила звіт роботи обласної влади за понад пів року з моменту початку війни. Його опублікувано на офіційному сайті ЗОВА. Незважаючи на бойові дії, сільгосптоваровиробники регіону змогли збільшити площу посівів ячменю та пшениці, йдеться в тексті звіту.

Через близькість проведення бойових дій робота аграріїв підконтрольної території області була ускладнена або взагалі неможлива. Та навіть враховуючи це, товаровиробники в 2,6 разів збільшили площу посівів ярого ячменю, в 4,7 разів – ярої пшениці. В надскладних умовах було проведено збирання врожаю. Ранні зернові та зернобобові культури скошені на площі 121 тис. га, валовий збір склав 307 тис. тонн при урожайності 25,4 ц/га. Крім того, скошено 25 тис. га озимого та ярого ріпаку, намолочено 50 тис. тонн з середньою урожайністю 19,7 центнера з гектара, розповіли в ЗОВА. Таким чином, підконтрольна територія області повністю буде забезпечена продовольчим зерном для виробництва хліба, борошна та круп.

Наразі сільгосптоваровиробники проводять підготовку ґрунту та посів озимого ріпаку (вже посіяно 1300 га) та озимих зернових культур під врожай 2023 року.

“Підприємства харчової та переробної промисловості Запорізької області, які залишились на підконтрольній території, у повному обсязі забезпечують продовольчу безпеку регіону. Установи задовольняють потребу населення м. Запоріжжя, тимчасово переміщених осіб з окупованих територій, деякі громади Дніпропетровської, Донецької, Харківської областей. Їм надають хліб та хлібобулочні вироби, борошно, молочні, м’ясні та рибні продукти, кондитерські вироби, в тому числі – борошняні тривалого зберігання. Населення територіальних громад області безкоштовно забезпечувалося продовольчими товарами, які закуплено за державні кошти”, – йдеться в звіті.

В тексті зазначено, що додаткове навантаження отримали й інші сфери життєдіяльності. Тези стосуються соцзахисту, освіти, охорони здоров’я, економіки, ЖКГ, культури тощо:

  • для закладів здоров’я закуплено партію нового обладнання;
  • в м. Запоріжжя створено чотири освітні хаби, які допомагають евакуйованим з тимчасово окупованих територій педагогам здійснювати освітній процес;
  • підконтрольна українській владі територія області на 80% готова до опалювального сезону;
  • поволі відновлюються об’єкти інфраструктури, більшість з яких складають об’єкти газо-, електро-, тепло- та водопостачання;
  • департамент культури та інформаційної політики спільно з музеями області та Національним заповідником “Хортиця” здійснив евакуацію культурних цінностей в більш безпечні місця, визначені Міністерством культури та інформаційної політики України.

З повною версією звіту можна ознайомитись на сайті ЗОВА за цим посиланням.