Червоний промінь

Сім регіонів почали посівну озимих зернових

В Україні розпочалася посівна кампанія озимих зернових культур. Сім регіонів вже сіють озиму пшеницю, жито та ячмінь. Про це у вівторок, 6 вересня, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства. Найбільше озимих зернових посіяли аграрії Чернігівської, Вінницької та Львівської областей.

В відомстві розповіли про хід посівної на даний момент. За даними Мінагрополітики, вже посіяно 7,64 тис. га зернових, у тому числі:

  • 5,17 тис. га пшениці;
  • 2 тис. га ячменю;
  • 0,47 тис. га жита.

Найактивніші аграрії – у Чернігівській області. Вони вже засіяли озимі на площі 3,40 тис. га. Також у трійці лідерів – Вінницька область з 1,9 тис. га та Львівська – 1,10 тис. га.

Крім того, у всіх областях України наразі проходить посівна озимого ріпаку, якого посіяно 686 тис. га. Найбільше – у Дніпропетровській (87,9 тис. га), Одеській (72 тис. га), Тернопільській (63,7 тис. га), Вінницькій (58,2 тис. га) та Кіровоградській (55,9 тис. га) областях. Також аграрії п’яти областей завершили сівбу озимого ріпаку. Це Волинська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська області та Буковина, зазначили в міністерстві.