Червоний промінь

РФ вивозить зерно з Бердянська в треті країни – омбудсмен

Російські окупанти продовжують вивозити українське зерно, зокрема, морськими шляхами в треті країни. Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.
 
Так, зафіксовано крадіжку 30 зерновозів приватного портового оператора Аскет Шиппінг із Бердянська і Маріуполя. “Автомобільна колона з викрадених у перевізника Аскет Шиппінг зерновозів була помічена на Мелітопольському шосе. Раніше компанія Аскет Шиппінг відмовилася співпрацювати з окупантами і перевела потужності на захід України. Бердянці нарахували біля заводу «Азовкабель» понад 30 вантажівок із причепами, наповненими зерном”, – написала вона.
 
Також окупанти намагаються залізницею вивезти залишки зерна з Маріупольського морського порту, для цього вони почали терміново ремонтувати залізничне полотно і станцію Сартана.
 
“Судно Матрос Пазинич, яке вже транспортувало викрадене зерно в Сирію, повернулося в Чорне море і завантажено знову. Після виходу із кримського порту це судно вказало порт призначення Бейрут у Лівані”, – повідомляє Денісова.
 
Вона нагадала, що розкрадання продовольства з окупованих територій є порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни і воєнним злочином відповідно до ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
 
“Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів і порушень прав людини Росії в Україні”, – додала омбудсмен.