Червоний промінь

Кому “світить” грант на рослинництво? Міністерство дало рекомендації

Міністерство аграрної політики та продовольства продовжує опрацьовувати заявки з надання грантів у рамках урядової програми “єРобота” зі створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та створення теплиць. Відомство вже розглянуло понад 111 заявок, що надійшли від “Ощадбанку”. На їх основі випустили пояснення, уточнення та рекомендації для аграріїв, які планують подавати відповідні прохання. Про це повідомляє профільне видання Bizagro.

Підготовка до створення заявки

В зведенні рекомендацій наголошують: перш ніж приступити до підготовки заявки, важливо вивчити законодавчу і нормативну базу. Йдеться про Постанову КМУ № 738, а також накази Мінагрополітики № 447 – для садівництва, ягідництва та виноградарства, № 449 – для розвитку теплиць.

Механізм надання гранту

Заяву подає особисто заявник виключно через портал “Дія”. В неї неможливо буде внести зміни після її підписання. До документа обов’язково додається ще один – “Бізнес-проєкт висадки насаджень” або “Бізнес-проєкт будівництва теплиці”. Вказаний бізнес-проєкт не є бізнес-планом – йдеться саме про повноцінний проєкт. Розробляти його може будь-яка фізична особа, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат, або юридична особа, що має сертифікованих фахівців. Проєкт має бути обов’язково затверджений проєктантом та замовником. Він має містити підписи і, за наявності, печатки.

Які дані необхідні в заявці?

Бізнес-проєкти повинні містити також проєкти зі зрошення та водозабору. Важливо надати документальне підтвердження таких намірів: наприклад, дозвіл Держводагентства чи територіальної громади або лист до відповідних органів про отримання такого дозволу.

У проєкті під закладку садів площі, вказані в заявці, повинні обов’язково відповідати площам, вказаним у проєкті. Також має бути поданий зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва. Обов’язково також описати мінімальну кількість садивного матеріалу. Заявка на створення теплиць повинна містити проєкт модульної теплиці з детальним описом: характеристикою плівки, фундаменту, каркасу.

Який шлях проходить звернення?

Обмежень у подачі заявок немає. Кожен заявник, якщо він першочергово допустив помилки в оформленні звернення, може усунути недоліки та подати її повторно необмежену кількість разів. Після того, як заявка буде надіслана, її протягом п’яти днів перевіряє “Ощадбанк”, акцептує і надсилає до Мінагрополітики. Протягом 10 днів Міністерство інформує заявника, “Ощадбанк” та Мінекономіки про своє рішення: надавати грант чи ні. Щойно заявка буде погоджена, заявник підписує форму приєднання до договору, відкриває в “Ощадбанку” спеціальний рахунок, надає уповноваженому банку рахунки на оплату, куди вносить визначену суму співфінансування за грантом.

Контроль за реалізацією гранту здійснюватиме уповноважений банк (зараз – “Ощадбанк”):

  • за проєктом із теплицями – протягом 3 років;
  • за проєктом із садами – протягом 5 років.