Червоний промінь

Географічні назви с/г продукції захистили законодавчо

Верховна Рада у вівторок, 6 вересня, ухвалила закон, який гарантує захист географічних вказівок для сільськогосподарської продукції. Його підтримали 288 депутатів, повідомляється на сайті ВР.  Документ розроблено з метою забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції щодо узгодження вимог чинного законодавства з охорони прав на географічні вказівки з правом Європейського Союзу щодо дотримання правил захисту географічних вказівок для сільськогосподарської продукції та продуктів харчування.

Закон регламентує введення поняття традиційної гарантованої особливості та умови правової охорони географічної вказівки для сільськогосподарської продукції та продуктів харчування. Автори закону очікують, що його реалізація позитивно вплине на ринкове середовище, розвиток регіонів, екологію та навколишнє середовище, підвищення ефективності територіальних громад, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави. Ухвалення документа також дозволить наблизити законодавство України до права ЄС.

Нагадаємо, в Україні офіційно зареєстровано три продукти із захищеною географічною вказівкою – гуцульська коров’яча бринза, гуцульська овеча бринза та мелітопольська черешня. Ще низка найменувань чекає на реєстрацію.