Червоний промінь

Через окупацію втрачено 10 млн тонн потенційного врожаю

Україна у 2022 році втратила до 10 млн тонн потенційного врожаю через окупацію територій. Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час пресконференції в Медіацентрі Україна, передає “Укрінформ”.

Міністерство оцінювало, що з тих площ, які знаходяться на окупованих територіях, можна було б зібрати приблизно стільки. Але цей врожай спіткала різна доля: частину росіяни вкрали й вивезли, частину – спалили тощо, сказав Висоцький. За його словами, завдяки інформації, зібраній через супутники, точно відомо про втрату 500 тис. тонн зерна. Остаточні втрати можна буде підрахувати лише після деокупації територій, уточнив заступник міністра.

Цікаво, що масових крадіжок зерна вже нового врожаю на захопленій українській землі не зафіксовано.

Загалом в 2022 році врожай зернових та олійних культур очікується на рівні близько 67 млн тонн. З них приблизно 50-52 млн тонн зернових культур – це зернобобові. Ще близько 15-17 млн тонн – олійні культури. Що стосується гречки, то Україна вперше за 10 років може зібрати її в півтора рази більше, ніж потрібно внутрішньому споживачеві. Виробництво гречки цього року становитиме 140-150 тис. тонн, а внутрішнє споживання становить 100-110 тис. тонн. Це дозволить навіть сформувати стратегічний запас, розповів Висоцький. На даний момент гречки вже намолочено майже 60 тис. тонн.