Червоний промінь

100 днів ринку землі: у Запорізькій області – найнижча ціна за гектар по країні

13 жовтня виповнилося 100 днів з моменту запуску ринку землі в Україні. Середня вартість гектара сільськогосподарської землі після відкриття ринку по країні – 31 тисяча гривень за гектар, а в Запорізькій області поки лише 26,4 тисячі гривень за гектар, розповів голова Запорізької ОДА Олександр Старух на тематичному брифінгу, передає портал “Вместе”.

Як повідомив посадовець, перші 100 днів довели, що масових скупок земель, якими залякували населення, не сталося. Землевласники розуміють цінність і перспективу землеволодіння й не поспішають відчужувати свою власність.  За перші 100 днів ринку землі у Запорізькій  області зареєстровано 572 правочини, що становить 2 % від усіх по Україні. Відчужено земельних ділянок загальною площею майже 2376 га (3,4% від всіх правочинів по Україні).

“Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення був 20 років. Він стримував і гальмував систему розвитку нашої країни. Після відкриття ринку землі з’явилася можливість розвитку агросектора і територіальних громад. Тепер українські землекористувачі можуть самі розпоряджатися своєю землею. Агросектор на сьогодні становить майже 20% ВВП і забезпечує до 50% річного валютного виторгу країни”, – підкреслив глава регіону.

За словами Старуха, це пов’язано з тим, що область перебуває в зоні ризикованого сільського господарства. Однак ціна на землю неодмінно зростатиме.

В Україні з моменту запуску ринку землі 1 липня 2021 року, за даними Міністерства аграрної політики, станом на 20 вересня укладено 18 771 угод. Запорізька область займає низькі позиції по площі проданих паїв.